O mnie, o blogu, kontakt

Cześć! Nazywam się Paweł, mieszkam w Krakowie, a z wykształcenia jestem Biotechnologię. Swoją pracę w w sporcie zaczynałem jako instruktor/trener personalny w jednym z krakowskich klubów fitness. Obecnie jestem trenerem personalnym oraz zawodnikiem. Jednak przede wszystkim jestem certyfikowanym trenerem CrossFit Level-2. Ukończyłem także kursy specjalistyczne CrossFit: Weightlifting, Pose Method, Kettlebells oraz Gymnastic.

W lipcu 2011 zacząłem zabawę z siłownią przechodząc kolejno przez wszystkie etapy – trening ogólnorozwojowy, siłowy, wytrzymałościowy oraz praca nad wybranymi partiami mięśni. Po roku zrobiło się nudno, a na krakowskim rynku (wrzesień 2012) miałem okazję obejrzeć jedne z pierwszych zawodów CrossFitow’ych w Polsce. I tak jeszcze w tym samym miesiącu zacząłem trenować CrossFit. Początkowo było ciężko, ponieważ była to świeża dyscyplina i w Krakowie było niewiele miejsc, w których mogłem zrobić prawdziwy trening. Spotkałem na swojej drodze wiele osób, które dawały mi rady i wskazówki, jak się rozwijać. Obecnie jestem trenerem  sam trenuję w krakowskim afiliowanym boxie CrossFit Lea.

Pod kątem cross’a Kraków całkiem nieźle sobie radzi – mamy profesjonalne box’y. Nasza społeczność dynamicznie się rozrasta, a kluby są wyposażane w coraz bardziej wyspecjalizowany sprzęt do treningów. Mamy też coraz więcej certyfikowanych trenerów.

Jednak cross to niejedyna moja zajawka – lubię także usmarować się błotem w biegach tj. Spartan Race (w 2014 roku udało mi się zdobyć Trifectę) czy nasz krajowy Runmageddon oraz przebiec jakiś bieg uliczny (Carcovia Maraton 2016).

Blog jest poświęcony w 90% cross’owi – technika ćwiczeń, WOD’y/AMRAP’y, dieta i zawody. Pozostałą część pozostawiam na tematy poboczne, lekko odbiegające od wątku przewodniego.

Głównym celem tego bloga jest nie tylko dzielenie się moimi przemyśleniami, ale promowanie CrossFit’u wśród ludzi. Staram się nie być typem hejtera – piszę o tym, co było fajne oraz ciekawe i szukam zawsze tych pozytywnych stron. Jeśli coś krytykuję, to tylko dlatego, że naprawdę raziło mnie w oczy, czy było mocno sprzeczne z moim podejściem do tej nowej i bujnie rozwijającej się dyscypliny sportu. Postaram się pisać krótko, zwięźle i na temat. Z góry przepraszam za wszystkie błędy językowe, gramatyczne czy stylistyczne, ale j. polski nigdy nie był moim ulubionym przedmiotem w szkole 🙂

Jeśli szukasz pomocy, chcesz postawić pierwsze kroki w treningu zarówno crossfit jak i funkcjonalnym lub potrzebujesz trenera personalnego pisz: crossathlete@wp.pl, facebook lub 696888149.

Jestem także otwarty na różnego rodzaju współprace.

Do zobaczenia na treningu!

9 thoughts on “O mnie, o blogu, kontakt

 1. Bardzo fajny blog. Pisz więcej i częściej. Fajnie, że poruszasz też tematy diety, a nie tylko ćwiczeń, bo przecież to podstawa. Super, że jest ktoś z taką samą pasją i w dodatku też z Krakowa. Mam kilka pytań. Pytać tu czy pisać na maila?
  Pozdrawiam, Marika

  1. Jak pytanie dotyczy wątków zamieszczonych na forum to lepiej w komentarzach, może inni też mają podobne pytania, ale się wstydzą. Natomiast jeśli na jakiś inny temat, nie poruszony przeze mnie to lepiej na maila – postaram się pomóc ;]

 2. To może tutaj zapytam o suplementy. Możesz coś polecić? Chodzi mi bardziej o jakieś multiwinaminki lub izotoniki, a nie o syntetyczne cuda. Bierzesz coś, czy po prostu starasz się starannie układać dietę?
  W kwestii krakowskiej napiszę na pocztę.

  1. O suplementach zamierzam zrobić obszerny post, ale narazie zbieram informacje… Ja biorę BCAA, ale jak sama nazwa suplementy to dodatki do diety, a o nią dbam najbardziej – drób, brązowy ryż, jajka, ryba, płatki owsiane, mleko, twarogi, pełnoziarniste pieczywo żytnie, banany, warzywa – to skrót tego co jem na codzień. Niektórzy biorą jakieś białka, kazeiny, serwatki… mój crossfit nie idzie w tę stronę ;]

 3. Cześć, będę przez kilka dni w Krakowie, chciałabym zobaczyć, jak wygląda crossfit w rożnych klubach.Polecisz jakieś miejsce?

 4. Witam
  Od 3 miesięcy chodzę 3 razy w tygodniu na cross trening . Chciałem się zapytać czy udzielasz porad, układasz plany suplementacji itp. pod kątem budowania masy mięśniowej. Czy przy cross treningu możliwe jest budowanie masy mięśniowej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.